Популярное Новое

В січні виповнилося би 42 роки Василю Сліпаку – українському оперному співаку і герою України, але кацапи забрали його у нас! (відео)

22 января 2017 Просмотры 68
Реклама

Народився у Львові. Все Василеве життя було пов’язане зі співом. Дев’ятирічним хлопчиком він прийшов до Львівської державної академічної хорової капели «Дударик» і співав там до 1994 року.

Разом з капелчанами виступав на провідних концертних майданчиках як України так і світу (Національна опера України, Національна філармонія, Карнегі-Хол, собор Паризької Богоматері концертні зали Канади, Італії Голландії, Бельгії, Швейцарії, Прибалтики). Потім закінчив Львівську консерваторію. Ще під час навчання брав участь у багатьох музичних конкурсах та проектах. У 1997 році успішно подолав конкурсне випробування на вступ до складу Паризької національної опери.

Його голос дав змогу йому почати успішну сольну кар’єру у Франції та Європі. Майже двадцять років Василь Сліпак прожив за кордоном. Свої останні концерти співак дав 25-27 травня 2016 року у храмі Святої Трійці в м. Ліоні (Франція).

Найулюбленішою арією Василя була партія Мефістофеля в опері Шарля Гуно «Фауст». Саме звідси з’явився і позивний «Міф», з яким Василь Сліпак воював на передовій. Але його улюбленою піснею була ніжна і лірична «Місяць на небі…» Був відомий своєю волонтерською діяльністю, численними справами в царині доброчинності. Ще на початку 90-х, відразу після проголошення незалежності, Василь Сліпак із братом Орестом були серед перших, які долучилися до руху «Віра і світло», солідаризуючись із людьми з особливими потребами.

Під час Революції гідності мав контракт в Опері, і не міг вилетіли до Києва. Втім, став активним учасником усього, що відбувалося в діаспорі: підтримав Паризький Євромайдан, постійно відправляв на Майдан передачі з гуманітарною допомогою, збирав гроші, влаштовував благодійні концерти.

Коли на Донбасі почалася війна, створив благодійну організацію «Fraternité Ukrainienne/Українське братство», допомагав українським захисникам, познайомився із вояками Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», згодом сам долучився до них. «Я пропустив Майдан, але війну не пропущу», - сказав Василь. Він не пропустив війни, так само, як вона не пропустила його.

Він тричі був на фронті. Уперше поїхав на війну у травні 2015 року. Воював у Пісках у районі Донецького аеропорту. Брав участь у боях за Авдіївку у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого українського корпусу. Повернувся пораненим.

Вдруге поїхав на фронт у вересні 2015 року, у Водяне, на лінію зіткнення, у жовтні повернувся до Парижа.

В червні 2016 року знову поїхав на Донбас. Планував залишитися там на півроку. Але 29 червня 2016 року загинув у бою від кулі ворожого снайпера.

30 червня 2016 року Василь Сліпак був нагороджений Орденом «За мужність» I ст.(посмертно) – за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові.

Похований на Алеї героїв Личаківського кладовища Львова.

Джерело

Реклама
Реклама

Вам также может понравиться

"У российской армии есть та черта, которая делает ее одной из самых страшных армий… Это полное обесценивание личного состава" - Амина Окуева Для суперкортежа Керри из 18 авто помыли асфальт и перекрыли набережную Унікальний запис - пророцтво. В’ячеслав Чорновіл – про Крим (Відео) Геращенко – Вілкулу: Прошу шанувати українську мову, ми не російські депутати (відео) "Красавчик! Захарченко от такого обкакается жидким стулом" - Десантник первым же выстрелом уничтожил БМП врага под Донецком Северный Крым по полной ощущает последствия... "Мертвая вода" Красноперекопска Шок! Новая полиция украла у водителя из автомобиля 2000 $ (ч.1) Боец "Зверь" с калаша отправил снайпера (коренного шахтера Нисонова Мурафжана Намировича) соблюдать Минские соглашения! "При Украине было хорошо, налоги не надо было платить". Жители Николаевки жалуются на нехватку денег, и отсутствие туристов