Популярное Новое

25 грудня — Різдво Христове святкує Римо-Католицька Церква (відео)

23 декабря 2016 Просмотры 27
Реклама
За біблійними переказами, цього дня Діва Марія народила Ісуса Христа. У Вифлеємі, у яслах, з’явився на світ Син Божий. Звістку про народження Божого Сина пастухам принесли ангели. Пізніше прийшли волхви-мудреці зі Сходу, які про появу Месії знали з легенд. Дорогу до міста їм вказала яскрава зірка. За вченням Церкви, народження Ісуса Христа відкрило можливість для спасіння душі та вічного життя для кожного християнина.


25 грудня Різдво святкує Римо-Католицька Церква, більшість протестантських Церков, а також деякі православні — включаючи Константинопольську (крім Афону), Антиохійську, Олександрійську, Кіпрську, Болгарську, Румунську й Грецьку.

У ніч із 24 на 25 грудня в римо-католицьких храмах України відбуваються урочисті богослужіння. Головна церемонія проходить у Ватиканському соборі Святого Петра. Цю службу, яку транслюють телевізійні канали світу, очолює Папа Римський Бенедикт XVI.

Папа Бенедикт XVI о півдні з лоджії фасадного боку базиліки святого Петра у Ватикані за традицією звертається із різдвяним посланням до всіх віруючих та всіх людей доброї волі світу. Привітання звучить 65-ма мовами, серед яких також і українською: «Веселих Свят з Різдвом Христовим і Новим роком!

А 24 грудня католики латинської традиції та інші християни, які керуються Григоріанським та Новоюліанським календарями, мають Святу Вечерю. Святий вечір — це власне останній день чотиритижневого посту, який передує Різдву.

Ввечері 24 грудня, коли загоряється перша зірка, що колись вказала дорогу мудрецям до новонародженого дитяти, родини збираються за святковим столом. Перед початком трапези читається уривок з Євангелія, співається перша колядка, потім усі переломлюють різдвяний хліб — облатку, що символізує радість свята, яке наближається. Облатки освячуються в храмах під час посту перед Різдвом.

На скатертину обіднього столу іноді кладуть декілька джгутів сіна — як нагадування про Вифлеємські ясла. Крім куті, на столі обов’язково стоять 12 пісних страв. В кінці Святвечора традиційно співають колядки та йдуть до храму на святкову різдвяну Месу.


Джерело

Реклама
Реклама

Вам также может понравиться

Это видео тронувшее тысячи сердец в соцсетях - Мужчина спас воробья, который примерз лапками к металлической трубе "Ми живемо в Україні, п'єм горілку, ріжем свині, в нас достаток на столі, йдіть ви на#уй м0скалі!" - "Звернення до руськіх" "Не покупайте и тогда подснежники-галантусы точно выживут. А бессовестные торгашесы-мудакусы вымрут как вид" - Поярков "Каждый пятый день" - Закарпатцы создали ролик о "пересечке" Разговор НКВДиста с украинцем... Такое впечатление, что это было вчера... Ти зараз в армії - Ты сейчас в армии - You're in the army now "Как жить дальше? Ведь я ср@л не под тем углом..." - Как правильно сидеть на унитазе, соцсети привело в восторг видео с лайфхаком "Как жить с грудью" - В сети набирает популярность видео с экспериментом над мужчинами Соцсети в восторге от птенца, который кайфует от почесывания ватными палочками и падает от удовольствия