Популярное Новое

25 грудня — Різдво Христове святкує Римо-Католицька Церква (відео)

23 декабря 2016 Просмотры 28
Реклама
За біблійними переказами, цього дня Діва Марія народила Ісуса Христа. У Вифлеємі, у яслах, з’явився на світ Син Божий. Звістку про народження Божого Сина пастухам принесли ангели. Пізніше прийшли волхви-мудреці зі Сходу, які про появу Месії знали з легенд. Дорогу до міста їм вказала яскрава зірка. За вченням Церкви, народження Ісуса Христа відкрило можливість для спасіння душі та вічного життя для кожного християнина.


25 грудня Різдво святкує Римо-Католицька Церква, більшість протестантських Церков, а також деякі православні — включаючи Константинопольську (крім Афону), Антиохійську, Олександрійську, Кіпрську, Болгарську, Румунську й Грецьку.

У ніч із 24 на 25 грудня в римо-католицьких храмах України відбуваються урочисті богослужіння. Головна церемонія проходить у Ватиканському соборі Святого Петра. Цю службу, яку транслюють телевізійні канали світу, очолює Папа Римський Бенедикт XVI.

Папа Бенедикт XVI о півдні з лоджії фасадного боку базиліки святого Петра у Ватикані за традицією звертається із різдвяним посланням до всіх віруючих та всіх людей доброї волі світу. Привітання звучить 65-ма мовами, серед яких також і українською: «Веселих Свят з Різдвом Христовим і Новим роком!

А 24 грудня католики латинської традиції та інші християни, які керуються Григоріанським та Новоюліанським календарями, мають Святу Вечерю. Святий вечір — це власне останній день чотиритижневого посту, який передує Різдву.

Ввечері 24 грудня, коли загоряється перша зірка, що колись вказала дорогу мудрецям до новонародженого дитяти, родини збираються за святковим столом. Перед початком трапези читається уривок з Євангелія, співається перша колядка, потім усі переломлюють різдвяний хліб — облатку, що символізує радість свята, яке наближається. Облатки освячуються в храмах під час посту перед Різдвом.

На скатертину обіднього столу іноді кладуть декілька джгутів сіна — як нагадування про Вифлеємські ясла. Крім куті, на столі обов’язково стоять 12 пісних страв. В кінці Святвечора традиційно співають колядки та йдуть до храму на святкову різдвяну Месу.


Джерело

Реклама
Реклама

Вам также может понравиться

"Я вижу, что Украина является лучшей частью Европы. Я хотел бы участвовать в ее развитии" - Итальянец, который воюет на Донбассе за ВСУ "Вызов принят" - Кличко поддержал флешмоб в поддержку АТОшников "Трансформеры-5: Последний рыцарь" - Вышел новый зрелищный трейлер! Кров холоне: як «лікують» від гомосексуалізму за зачиненими дверима клінік, моторошні фото Водители на дороге играют в "шашки" - подборка, тех кто уже доигрался "Украинцы, не нужно прогибаться перед ЕС и США, как минимум - мы равны! А Россия без нас - несостоявшееся государство! "Человек все-таки достаточно страшная сволочь, и такой будет всегда. С этим надо смириться" - Невзоров поделился откровением о homo sapiens "Фу как же это мерзко!" - В рекламном ролике Skittles ко Дню Матери перестарались с креативом... "Ніч яка місячна" - Відомий французький виконавець чуттєво виконав популярну українську пісню